מזון מהלב, החופש לאכול

מנדלה אוכלעונת המעבר מזמנת איתה כל מיני התנסויות והתמודדויות חדשות. גודל ההתנסות כגודל ההתקדמות. אני מאוד מאמינה שאנחנו עוברים כל מיני שלבי התפתחות, ושבעונות מעבר, כמו זאת למשל, יש כל פעם מחדש קפיצת מדרגה לדבר הבא.

מהכיוון של התזונה, בעונת המעבר אנחנו צריכים להסתנכרן שוב לגבי מה טוב לנו לאכול בעונה, איך לאכול, למה לאכול וכמה לאכול. בעיקר מי שחי לפי תזונה עונתית ומקפיד עליה, חווה את ההתרגשות הזאת כל פעם מחדש כאשר מגוון המזונות משתנה מסביב, ולמעשה יש הקשבה מחודשת לגוף ולמה שהוא צריך. למשל, עכשיו מזג האויר מתחמם, אז אני אישית נוטה לאכול יותר טבעוני עם דגש על ירקות ופירות חיים (לא מבושלים), או מאודים קלות. יהיו כאלה שיותר נכון להם לאכול מהחי, וזה משתנה מאדם לאדם לפי הטבע האישי של כל אחד.

ה"סוד" לחיים בריאים הוא לפתח סבלנות ובעיקר סובלנות לטבע האישי של כל אדם, ולהבין שיש שונות בין אנשים. זה מתחיל ממבנה גוף שונה לכל אחד ואחת, ועובר לתכונות אופי מגוונות שגורמות לתגובות שונות כלפי כל מיני מצבים. זו הסיבה המרכזית שבגללה אני לא מאמינה שיש דיאטה אחת או דרך אחת שתתאים לכולם, ויחד עם ידע, אינטואיציה והתכווננות נכונה, נדע מה טוב לנו באופן אישי גם באוכל כמו בכל דבר אחר שמזין אותנו בחיים. בקיצור, לא לכולם מתאים אותו תפריט, כמו שלא כולם יגיבו באופן זהה לאתה סיטואציה, ובגלל שהדבר היחידי שיש ודאות לגביו זה שאין ודאות בחיים, גם התפריט וגם הסיטואציות בחיים נוטים לעבור שינויים והתאמות לפי הצרכים והדרישות שלנו.

ברגע שאנחנו נוקטים בפעולות כדי להיטיב עם עצמנו בצורה שמתאימה לנו ולטבע האישי שלנו, באוכל, בדפוסי ההתנהגות וכו', הרבה יותר קל להתמודד עם קשיים שמזדמנים לנו בדרך. למעשה, כל קושי הוא בסופו של דבר הזדמנות, וברגע שנוכל לראות את זה ככה, נדע לנצל את ההזדמנות הזו ולהתקדם הלאה בחיים ממקום יותר בריא ושליו שבטוח בעצמו.

מה צריך כדי לנצל הזדמנויות נכון? קודם כל הרבה תעוזה. ואיך מפתחים תעוזה? דואגים שיהיה "אני מאמין" שמוביל את הדרך בה בחרנו להתנהל. ואיך מפתחים "אני מאמין" שיכול לספק לנו את התעוזה הנכונה לנו? מקשיבים.

לֶמה צריך להקשיב? קודם כל לעצמנו, להכיר את הטבע שלנו, שזה דפוסי ההתנהגות לפיהם אנו פועלים, וככה לדעת מה שאנו רוצים באמת להשיג בהתמודדות עם ההזדמנות שנקרתה בדרכנו. כפי שאמרתי, ההזדמנות מגיעה תחילה בדמות של קושי (בגוף זה מגיע בצורת מחלה בדר"כ), אבל ככל שנמצאים עם הקושי הזה ולומדים להכיל ולקבל אותו, מפתחים את התעוזה ורואים בו את ההזדמנות! לדוגמא: קושי בריאותי שיוביל אותנו להזדמנות לשנות את אורח החיים לבריא יותר.

אז בפעם הבאה שאתם נתקלים בקושי, חישבו עליו כהזדמנות. שימו לב מה אתם צריכים לעשות על מנת לצלוח את הקושי ולהפוך אותו להזדמנות שתעצים אתכם. העזו לטעום ולעשות דברים חדשים – כמו באוכל, כך בכל תחום בחיים, ותרגישו איך העולם שלכם רק מתרחב ומבריא באהבה.

ומי שדברי סקרנו אותו וצריך עזרה ותמיכה בשינוי הבריא והמיוחל, אני כאן.

בהצלחה!

נועה