מזון מהלב, החופש לאכול

יצאתי עם הבנים שלי לקניות בסופר, והגענו בשיטוטנו למדפי מוצרי החלב. אפשר לומר שכולנו הסתנוורנו מהצבעים ומהציורים המושכים על האריזות, וכן, לרגע לא היה אפשר לפספס את ההבטחות שכתובות על גבי האריזות לפיהן המעדן בריא, עשיר בסידן, טוב למערכת העיכול וכו' וכו'…

חשבתי לעצמי – רגע, זה מדף מעדני חלב או בית מרקחת? כמה הבטחות בריאותיות על אריזה כל כך קטנה…וכמה קל להתפתות (כששתי ידיים קטנות מצביעות על האריזות ומבקשות)…וכמה פשוט לפעמים להוליך ילדים והורים שולל (כי הם בעצם מבקשים את הציור של בוב ספוג, ולא ממש את המעדן….).

ברור ששני הבנים שלי רצו מעדן (סליחה, את הציור שהיה עליו). באלגנטיות מסויימת הצלחתי להזיז אותם מישם ("אה, הינה המשחקים!"), והם שכחו מיזה ועברו לבקש דברים אחרים….

אם עד עכשיו לא הבנתם למה אני נגד כל מעדני החלב הללו, מספיק שתביטו ברשימת הרכיבים ותגלו כמה סוכר יש בהם (מקום שני ברשימה). מעבר לכך שנמצאים במעדן עוד חומרים זרים אחרים, שצריך מילון "אנגלי – עברי – תזונתי" לפענח אותם, החלב עצמו עבר תהליכי פיסטור ושימור כל כך רבים, וכבר איבד מערכו התזונתי, אם בכלל היה בו ערך לפני כן.

ולעינייננו, בגלל שאמא פולניה שכמותי לא תשאיר את ילדיה "רעבים עם חסכים", חס וחלילה, שביקשו מעדן חלב ולא קיבלו ("אוי ויי זמיר" כבר אמרתי?), אז הבטחתי להם מעדן ג'לי קרמי מתקתק, טעים וביתי.

והנה התוצאה – מעדן ביתי טפיוקה ואננס

ויש עוד הרבה אפשרויות למעדנים ביתיים, מהירים, בריאים וקלים להכנה, זה רק אחד מהם.

והעיקר שיהיה לבריאות ובתיאבון 🙂