מזון מהלב, החופש לאכול

קליפות תפוזים מסוכרות הן דרך מופלאה להמתיק מאכלים ותבשילים מגוונים. משקאות קרים כמו סודה למשל, יקבלו טעם מעניין, מתוק- מריר, אם נשים כמה קליפות בתוך כוס השתייה. בזמן ההכנה יש ריח מדהים של תפוזים ברחבי הבית, שיוצר ריענון ואפילו משרה רוגע. כל שנותר הוא לקלף תפוזים, לשמור את הקליפות בתוך קערה עם מים, לגייס את הילדים או לעשות זאת עם עצמכם, ולהתחיל לחתוך ולקרמל. תרפיה נהדרת לגוף ולנשמה:) כמובן שאפשר לשלב קליפות משלל סוגי ההדרים. בעיקר מומלץ לשלב אשכוליות. לגבי הסוכר – אני יודעת שהוא לא בריא במיוחד. יחד עם זאת, כל מערך ההכנה העצמית של ממתק הרבה יותר מזין בעיני לעומת קנייה של ממתקים שאין לנו מושג לגבי כמויות הסוכר ושאר הרכיבים שבהם. לכן הכנה ביתית תמיד תהיה מזינה יותר ויש לה ערך מוסף גדול בהרבה, שמחפה בעיני על נוכחות הסוכר בממתק. בתמונה בחרתי לשרוף מעט את הקליפות כי רציתי להגיע לממתק סוכריה קשה יותר. בדיעבד הייתי מייבשת אותן פחות זמן על מנת שהצבע יהיה כתום אדום ולא שרוף…לא נורא בפעם הבאה:)

רכיבים:

קליפות מ 6 תפוזים בערך

2-3 כוסות סוכר חום

מים

הכנה:

לחתוך את הקליפות לרצועות בעובי הרצוי לכם. אני בחרתי לחתוך אותן לרצועות דקיקות מאוד. להניח בקערה ולכסות במים.

להשרות למשך לילה שלם בתוך המים.

למחרת, לסנן את מי ההשרייה, ולהכניס לסיר רחב. לכסות שוב במים חדשים וטריים. לבשל עד שהקליפות רכות דיין אך לא מאוד רכות. אני מעריכה שזה מצריך זמן בישול של כ 20-30 דקות. כאשר רכות להוציא מהסיר.

בסיר ניפרד וקטן יותר, לשים את הסוכר ולהוסיף בערך 3-4 כוסות מים. להביא לרתיחה ותוך עירבוב להסמיך את הסירופ. יש שמוסיפים בשלב זה גם מעט קינמון. לבחירתכם.

להוסיף לסיר הסירופ את הקליפות שבושלו. לבשל על אש קטנה עד שהקליפות הופכות לשקופות יותר. ככל שהקליפות דקות, כך הבישול יהיה מהיר יותר.

לחמם תנור ל100 מעלות בערך. להניח את הקליפות המזוגגות (עם רווחים ביניהן) על נייר אפייה, ולהכניס לתנור לייבוש אחרון. אני משאירה את דלת התנור מעט פתוחה על מנת לייבש במתינות ולא לשרוף. משך זמן הייבוש בתנור מישתנה בהתאם לעובי הקליפות. אם הן דקות בדר"כ מספיק לייבש אותן כ-10 או 15 דקות. הצבע צריך להיות כתום עמוק (ולא חום כמו בתמונה).

להכניס לצנצנת ולהתכונן להתענג ולקשט תבשילים כדוגמת בשר, עוף, דגנים ואפילו סלטים! כיד הדימיון.

בהנאה!